Valufix opinie – rozwiązanie na haluksy, czy skuteczne?

Halluksy dotyczą nie tylko kobiet, które noszą buty na obcasach. Są one zwykle uwarunkowane genetycznie. Jeśli zareagujemy odpowiednio szybko, być może unikniemy operacyjnego leczenia. Jednym z rozwiązań dostępnych na rynku jest aparat Valufix. Czy pomoże uporać się z tym problemem?

Valufix – do czego służy i jak działa?

Valufix, to aparat pomagający skorygować halluksy. Urządzenie to zostało skonstruowane przez niemieckich ortopedów, z uwzględnieniem naturalnej biomechaniki stopy. Prostuje koślawy paluch, zapobiega pogłębianiu się jego zniekształcenia, łagodzi ból i zmniejsza opuchliznę. Dzięki specjalnej konstrukcji, Valufix ma stabilizować stopę i dostosowywać do niej odpowiednie obciążenie. Zapewni to nam bezbolesne i wygodne poruszanie się.

Urządzenie powinno się nosić co najmniej 7 godzin dziennie (najlepiej cały dzień i noc). Poprawa ma być odczuwalna już po pierwszych dniach stosowania. Żeby jednak móc zauważyć lepsze rezultaty, należy stosować szynę dłużej niż 30 dni. Valufix, to produkt specjalistyczny, dostępny bez recepty, dlatego nie znajdziemy go w aptekach. Można go zamówić na oficjalnej stronie internetowej producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, że będzie to aparat korekcyjny wysokiej jakości.

Opinie użytkowników Valufix.

Najczęściej po produkty pomagające na halluksy sięgają panie, ponieważ to ich głównie dotyczy ten problem. Znalezione na blogach i forach internetowych opinie najlepiej odzwierciedlają działanie urządzenia Valufix w praktyce. Poniżej przytaczamy niektóre z nich:

Agata, lat 36: Od lat noszę buty na obcasie, bo jestem niska. Przyzwyczaiłam się do tego i po prostu źle się czuję w płaskim obuwiu. Niedawno zauważyłam, że pojawiły się u mnie halluksy. Początkowo nie było to jakimś wielkim problemem, bo kiedy miałam na sobie buty, nikt nie widział moich wykrzywionych paluchów. Jednak później zaczęły sprawiać więcej kłopotów. Pojawił się lekki ból przy chodzeniu. Noszenie płaskich butów niewiele pomagało. W internecie znalazłam Valufix i zdecydowałam się go wypróbować, żeby uniknąć ewentualnej operacji w przyszłości. Niestety kompletnie się zawiodłam. Nie spodziewałam się, że krzywy paluch zniknie, ale że chociaż trochę się wyprostuje i przede wszystkim, że pozbędę się bólu. Nic takiego się nie stało. Nie odczułam żadnej różnicy po stosowaniu tego urządzenia.

Dorota, lat 62: Już 40 lat walczę z halluksami. Zasięgałam opinii wielu specjalistów, korzystałam z różnych taśm, wkładek i urządzeń, ale nic jak dotąd mi nie pomogło. Halluksy bardzo ograniczyły moją codzienną aktywność, co bardzo mi przeszkadzało. Dostałam od córki na prezent urodzinowy aparat korekcyjny Valufix. Szczerze mówiąc nie byłam do niego szczególnie entuzjastycznie nastawiona, bo już tyle wypróbowałam, że straciłam nadzieję na to, że odczuję ulgę. Przez pierwsze dni stopy nieco mniej bolały po krótszym chodzeniu, ale poza tym większej poprawy nie było. Wydaje mi się, że po tylu latach życia z halluksami, tego typu urządzenie nie ma szans pomóc. Zostaje mi jedynie operacja.

Izabela, lat 49: Halluksy u mnie są genetyczne. Miała je moja mama i babcia. Nigdy nie lubiłam chodzić w butach na obcasie ani moja praca tego nie wymagała, a i tak mam zakrzywione paluchy. Znajoma słyszała kiedyś o szynie Valufix, prostującej halluksy, więc postanowiłam wypróbować ją na sobie. Bardzo niewygodnie się ją nosi, a ból jest większy niż wcześniej. Podobno tak na początku bywa, a potem stopa się przyzwyczaja i jest lepiej. U mnie ból się nie zmniejszył. W dodatku noszenie tego urządzenia było tak nieprzyjemne, że nie dałam rady wytrzymać w nim dłużej. Dla mnie to był koszmar! Mało tego, materiał użyty w urządzeniu szybko się brudzi i mechaci. Nie wygląda to estetycznie.

Czy Valufix jest skuteczny?

Powyższe opinie sugerują, że korzystanie z aparatu Valufix raczej nie przynosi długotrwałej ulgi i nie koryguje halluksów. Nawet w przypadku osoby, u której dopiero się one pojawiły, nie zlikwidował dolegliwości bólowych. U innej natomiast jeszcze je spotęgował. Według lekarzy ortopedów, im wcześniej rozpocznie się leczenie halluksów, tym większa jest szansa na ich całkowite wyleczenie. Jednak jak można zauważyć po opiniach pań korzystających z urządzenia Valufix, niestety nie należy ono do produktów, które pomogą skutecznie walczyć z halluksami.

Dodaj komentarz